logo

Местната комисия за борба с трафика на хора в гр. Сливен се включи в инициативата "Управляваме заедно", 2025 г.


В Деня на Европа - 9 май, за поредна година Местната комисия за борба с трафика на хора (МКБТХ), гр. Сливен се включи в инициативата "Управляваме заедно", посветена на младежкото самоуправление.

В рамките на събитието ученичка от 8-ми клас в Професионална гимназия по текстил и облекло "Добри Желязков", гр. Сливен, изпълнява функцията на секретар на МКБТХ - Сливен, запозна се с дейността на местната комисия и със спецификите в работния процес на секретаря на комисията, като регионален анти-трафик координатор по линия на предотвратяване и противодействие на трафика на хора и закрила на жертвите.

Участничката в инициативата беше информирана за възможностите за докладване на престъплението, включително чрез Националната телефонна линия за борба с трафика на хора - 080020100, която е безплатна, денонощна и могат да се подават сигнали анонимно в рамките на България и целия Европейски съюз. Тя получи превенционни материали и насоки какви защитни мерки могат да се предприемат, за да се предпазим от въвличане в трафик на хора, както и препоръки за безопасност от попадане в онлайн сексуална експлоатация.

Денят на младежкото самоуправление се провежда в партньорство с Младежки дом - Сливен, с основна стратегическа цел стимулиране на личностното развитие на младите хора, насърчаване да покажат своите лидерски качества, инициативност и умения, като в същото време получават нови знания, информираност и мотивация да формират отговорна гражданска позиция.